środa, 11 marca 2015

Zdrowa pizza? To możliwe!/ Healthy pizza is possible!

Jakiś czas temu spotkałam się z przepisem na "FIT" babeczki, których podstawowym składnikiem była...fasola. Po wypróbowaniu ich w Tłusty Czwartek stwierdziłam, że puree z fasoli może być wspaniałym ciastem a więc także spodem pizzy. W ten sposób powstał mój (od dzisiaj ulubiony) przepis.

Składniki na ciasto:
240 g fasoli (ja używam jednej puszki czerwonej)
ząbek czosnku
1 jajko
szczypta pieprzu
1 łyżeczka proszku do pieczenia 

Ingredients for pizza dough:

1 can beans
garlic
1 egg
pepper
1 teaspoon baking powder


Przygotowanie: 
Blendujemy odsączoną fasolę i jajko na gładką masę (mojemu sprzętowi zajmuje to ok. 2 minut). Dodajemy czosnek przeciśnięty przez praskę, pieprz i proszek do pieczenia. Ciasto wykładamy na blachę wyłożoną papierem do pieczenia i formujemy w miarę równo łyżką. 
Ciasto pieczemy ok. 20 min. w 180 stopniach C. Postarajmy się nie otwierać piekarnika przez ten czas, żeby ciasto nie opadło.

Blend filtrated beans and egg together for about 2 mins. Add clove of garlic, pepper and baking powder. Put your dough on the plate with baking paper and spread it equally. 

Bake it for about 20 mins in 180 degree Celsius. Try not to open the oven during baking.


Po tym czasie wyciągamy blachę i układamy na cieście swoje ulubione dodatki. W moim przypadku był to rozdrobniony szpinak, pieczarka, papryka i ser kozi. 

After that, pull out the dough and add your favourites vegetables. My pizza was made of spinach, mushrooms, paprika and goat cheese. 


Razem z dodatkami pieczemy pizzę jeszcze 15 min. w 180 stopniach C. 

Together with additives bake your pizza for 15 mins in 180 degree Celsius.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz